Najczęstsze pytania

Czy Gabinet ma parking dla Pacjentów?

Gabinet nie ma oddzielnego parkingu. Miejsca parkingowe są wzdłuż ulicy de Gaulle`a. Jest to strefa płatnego parkowania od poniedziału do piętku w godzinach 9.00-17.00 Ulica de Gaulle`a w Gdańsju jest ulicą jednokierunkowa z wjazdem od strony ul. Partyzantów.

Jakie formy płatności akceptujecie?

Nalezność za wizytę można uregulować gotówką, kartą płatniczka lub kredytowa blikiem oraz przelewem (po wcześniejszym ustaleniu lub przesłaniu potwierdzenia).

Jak wygląda wizyta w gabinecie?

Na początku wizyty przeprowadzamy dokładny wywiad. Przed wykonaniem terapii potrzebne są informacje dotyczące ogólnego stanu zdrowia, przebytych urazów, wcześniejszego leczenia, wykonywanego zawodu. Wiele osób dziwi się gdy przy wywiadzie poza dolegliwościami bólowymi pytamy między innymi o jakość snu, problemy z trawieniem, czy dolegliwości ginekologiczne. Taka wiedza daje obraz ogólnego stanu zdrowia i pozwala na całościowe podejście do problemu pacjenta oraz na dobranie odpowiednich technik pracy podczas terapii. np. u osoby po operacji będziemy pracować delikatnie, u pacjenta po maratonie sposób pracy będzie zupełnie inny ;)

Badanie

Podczas badania manualnego oceniane jest napięcie mięśniowe, ruchomość stawów, przeprowadza się testy różnicujące pochodzenie bólu. Jeżeli jakiś obszar w ciele pacjenta wzbudza szczególny niepokój i mamy podejrzenia, że problem nie jest pochodzenia mięśniowo-stawowego prosimy o wykonanie dodatkowej diagnostyki (np. usg,rtg) lub konsultacji z lekarzem specjalistą.

Terapia

Terapia osteopatyczna polega na delikatnych działaniach manualnym mających na celu poprawę ruchomości stawów i wyrównanie napięć mięśniowych. Metody dobierane są indywidualnie do potrzeb pacjenta. Częstotliwość spotkań ustalana jest w zależności od schorzenia. Po terapii pacjent otrzymuje zalecenia odnoszące się do trybu życia jak również może otrzymać zalecenie konsultacji z innym specjalistą np. dietetykiem, psychologiem.

Czy do wizyty trzeba się specjalnie przygotować?

Na pierwszą wizytę należy zabrać dokumentację medyczną np. RTG, MRI. Aby podczas wizyty czuć się komfortowo warto ubrać się w wygodny, nie ograniczający ruchów strój np. dres, luźna koszulka.

Na wizycie uroginekologicznej przeprowadzane jest badanie przezpochwowe. Pozwala to na ocenę napięcia mięśni dna miednicy oraz pozwala ocenić czy ćwiczenia wykonywane są prawidłowo.

Na pierwszej wizycie stomatologiczniej oceniana jest postawa ciała i robione zdjęcie, które jest potrzebne do późniejszej oceny efektów terapii.